Genel

160 bin TL’ye konut! İşte şartlar…

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan TOKİ tarafından Kayaşehir’de inşası süren projeyi yerinde inceleyerek, örnek dairede bir basın açıklaması yaptı   Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir’de orta gelirli vatandaşlar için inşa edilen 605 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarılmasının ardından örnek dairede basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan […]

Devamını Oku
Ev sahipleri dikkat! Son 1 hafta

2017’de yılına ilişkin kira gelirleri olan mükellefler için Gelir Vergisi Beyannamelerinde 26 Mart Pazartesi son tarih. Hesaplanan Gelir Vergisi ise Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenmesi gerekiyor.   Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Konutlarda, her bir konut için aylık 500 TL ve üzerinde, günlük veya […]

Devamını Oku
Konut kredisinde ‘psikolojiyi bozan’ seviye Konut kredisinde ‘psikolojiyi bozan’ seviye

Konut kredisi faizlerindeki bu artış ivmesi ipotekli satışlar üzerinde de etkili oluyor. Son açıklanan ve Aralık ayını kapsayan verilere göre Türkiye genelinde ipotekli konut satışları Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30,7 oranında azalış göstererek 34 bin 29 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 25,6 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku
TOKİ Başkanı’ndan faiz şikayeti TOKİ Başkanı’ndan faiz şikayeti

TOKİ Başkanı Ergün Turan, “”Faizlerin geldiği noktada ne konut edinmek isteyen vatandaşların, ne de konut veya sanayi yatırımcılarının bu faiz oranlarıyla bir şey yapması mümkün gözükmüyor.” dedi.

Devamını Oku
2019’da metroyla değerlenecek bölgeler 2019’da metroyla değerlenecek bölgeler

2019’da metroyla değerlenecek bölgeler ; Ulaşım kolaylığı, yaşamak amaçlı veya yatırım için konut sahibi olmayı düşünenlerin en çok aradığı özelliklerin başında geliyor. Ulaşım noktalarına yakınlık söz konusu konutun emlak değerini artırırken, aynı zamanda yatırımcısına kısa vadede kazanç sağlayabiliyor. Kiraya verilmesi durumunda ise kiracı bulması, diğer konutlara oranla daha hızlı gerçekleşebiliyor.

Devamını Oku
2017’de Emlak Satışları Rekor Kırdı 2017’de Emlak Satışları Rekor Kırdı

Türkiye’de 2017’de satılan konut sayısı 2016’ya göre yüzde 5,1 artarak 1 milyon 409 bin 314 oldu.

Devamını Oku
Gayrimenkul’de ‘stoklar artıyor’ uyarısı yapılıyor Gayrimenkul’de ‘stoklar artıyor’ uyarısı yapılıyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, her başvurana inşaat ruhsatı verilmemesi gerektiğini belirterek, “Önümüze gelene ruhsat vermememiz gerekiyor. (İnşaatı) yapacak kişinin mali yeterliliği var mı, teknik yeterliliği var mı? Bunlara bakılmalı. Yeterliliği olmayanlara da vermemek gerekiyor. Çünkü bu sefer iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı ayırt edemiyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Emlak Değerleme Takip Sistemi kuruluyor

Emlak Değerleme Takip Sistemi kuruluyor Emlak piyasasındaki farklı uygulamalara fırsat vermemek için Emlak Değerleme Takip Sistemi kurulacak. Özellikle turistik yerlerdeki emlak değerleme oranları yüzde 500’ü buluyor. Bu durumlara karşı vatandaş emlak değerleme takip sistemi sayesinde korunacak.

Devamını Oku
Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği Değiştirildi Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği Değiştirildi

Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği Değiştirildi Resmi Gazete’de yayınlanan Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği değişiklikleri ile birtakım maddeler yürürlükten kaldırıldı, bazıları değiştirildi ve bazı yeni maddeler tebliğe eklendi. Böylelikle yeni getirilen hükümler Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş oldu.

Devamını Oku
Emlak Sektörüne Yeni Düzenlemeler Geliyor

Emlak Sektörüne Yeni Düzenlemeler Geliyor Hazırlanan emlakçılık yasası ile birlikte emlak sektöründe büyük değişikliklerin yapılması bekleniyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen bu çalışmalar kapsamında hükümlülere emlakçılık yapma yasağının olması emlak sektöründekiler tarafından tepki ile karşılandı.

Devamını Oku

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565