Ev İlanlarında Karşılaştığımız Popüler Klişeler


Yayın tarihi : Kategoriler : Blog

Ev İlanlarında En Çok Karşılaştığımız Klişeler

Emlak piyasasında ev sahipleri evlerini daha kolay satabilmek için ev ilanlarında bazı klişelere başvururlar. Gerek sahibinden satılık dairelerde gerek de emlakçı aracılığıyla satılan dairelerde, siz siz olun bazı kritik soruların cevaplarını öğrenmeden o daireyi satın almayın.

İşte ev sahiplerinin ilanlara yazdığı klişeler ve onların altında yatan gerçekler:

  1. “Evime gözüm gibi baktım, neredeyse yeni gibi.”

Dışarıdan yeni gibi gözükebilir ama şeytan ayrıntıda gizlidir. Su, elektrik ve gider gibi evin altyapı sistemleri eskimiş olabilir, ev sahibinden kaç yıllık olduğunu öğrenmek gerekir.

  1. “Çok nezih bir muhittedir.”

Fotoğraflarda gördüğünüz 3. Nesil kahvecilerin yerini, evini görmeye gittiğinizde geleneksel kıraathaneler alabilir. Farklı muhit fotoğrafları kullanmak da bir klişedir, pişman olmamak için karar vermeden önce araştırılması gerekir.

  1. “Tüm odalar geniş ve ferahtır.”

Odaları büyük göstermek için geniş açılı lens kullanmak en klişe yoldur. Fotoğrafları bir de bu gözle inceleyin, evi görmeye gittiğinizde “ferah oda”lar gardırop boyutunda çıkabilir.

  1. “Bu fiyata daha iyi ev yok!”

Kuzguna yavrusu şahin görünür misali, ilan verenlere de kendini evleri en iyisi olarak görünür.. Siz araştırmanızı doğru yaparsanız; her zaman o fiyata daha iyi bir ev vardır.

  1. “Banyo ve mutfak yeni yapıldı.”

“Yeni” kavramı, emlak piyasasında 1 yıl ile 7-8 yıl arasında değişkenlik gösterir. Ev sahibine yenileme işlemini ne zaman yaptırdığını sorabilirsiniz.

  1. “Toplu taşımaya 5 dakika mesafede”

Genelde hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir klişedir. Evi gördükten sonra anlarsınız ki; toplu taşımaya 5 dakikada ulaşmanız için koşmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565