Ev Alınca Vatandaşı Olacağınız Ülkeler


Yayın tarihi : Kategoriler : Blog

Ev Alınca Vatandaşı Olacağınız Ülkeler

Zaman zaman başka ülkelere yerleşmek ve yeni bir hayat kurmak fikri herkesin aklına gelir. Ancak diğer ülkelere yerleşebilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Yabancı ülkelerin sunduğu en kolay şartlardan biri, söz konusu ülkeden bir ev satın almak. Bazı ülkeler ev satın alan yabancılara oturma izni ve hatta ilerleyen zaman içerisinde vatandaşlık hakkını veriyorlar.

  Avrupa Vatandaşı Olmak

Tüm dünyanın ekonomik koşulları değerlendirildiğinde, Avrupa’da bulunan ülkeler en iyi ekonomik koşullara ve yaşam standartlarına sahip olan yerler olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla yurt dışı hayalleri olan herkesin fikrinde öncelikle Avrupa’ya yerleşme düşüncesi yer alıyor. Buna göre Avrupa’da bulunan bazı ülkeler ev satın alındığı zaman vatandaşlık hakkını sunuyorlar. Bu ülkelerden ilk akıllara gelen ülke Almanya. Gerek çalışma koşulları, gerek kazanç bakımından birçok ülkeden daha üstün seviyede olan Almanya, 250.000 Euro değerindeki bir gayrimenkul yatırımında bulunan kimselere vatandaşlık hakkı sunuyor. Bir diğer ülke de İngiltere. Ancak öncelikle İngiltere’de 5 yıllık bir oturma iznini almış olmanız gerekiyor. Bu zaman zarfı içerisinde ülkeden bir ev satın almanız dahilinde, İngiltere vatandaşı olabilirsiniz.

 Akdeniz ve Ege Ülkeleri

Avrupa’da bulunan, Ege ve Akdeniz’e kıyısı olan bazı ülkeler de ev satın alma karşılığında vatandaşlık veriyorlar. Bu ülkelerden biri Yunanistan. Fazla uzağa gitmeye gerek olmadan, sınır komşumuz Yunanistan’a yerleşmek isteyenler 250.000 Euro’luk bir emlak yatırımını karşılayacak duruma sahip olmalı. Bunun dışında İspanya da emlak yatırımı ile vatandaşlık veriyor. Hatta diğer ülkelere göre İspanya’da yapılacak bir emlak yatırımı daha uygun fiyatlara sahip. 160.000 Euro karşılığında satın alınacak bir ev, sizi İspanya vatandaşı yapabilir.

  Herkesin Gönlünde Yatan Kanada

Kanada günümüz koşullarında değerlendirildiği zaman, dünyada sosyal ve ekonomik şartlarda en gelişmiş ülke olarak tanınıyor. Eğer hayalinizde Kanada vatandaşı olmak varsa, bunun bedeli diğer ülkelerden çok daha yüksek. Çünkü Kanada vatandaşı olabilmek için banka hesabınızda 800.000 dolar yatması gerekiyor. Bunun dışında Kanada’dan 400.000 dolar bedelinde bir gayrimenkul satın almak veya bu değerdeki bir yatırımı ülkeye yapmak gerekiyor. Bu koşulları sağlayan herkes Kanada vatandaşı olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565