Yayın tarihi : Kategoriler : Blog, Genel, Uncategorized

Etiler’de Kiralık Ev ; Kiralık ev aramak eğer planlanabilen bir durum ise ev taşınma tarihinden en az 2 ay önce başlamalıdır. Ev tercih ederken birçok seçeneği göz önünde bulundurmak zorunda kalınacağı için herkese uygun ev seçenekleri bazen çok uzun süren arayışlar sonunda bulunmaktadır.

Ev Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etiler kiralık ev aramaya başlamadan önce evin tutulmak istediği özel bir semt ya da mahalle var mı yok mu bu durum aile içinde değerlendirilmelidir. Okul ya da iş sebebi ile yakın oturulmak istenen bir semt varsa aramalar bu şekilde daraltılabilir ve aranan ev daha hızlı şekilde bulunabilir. Eğer semt fark etmeksizin yalnızca Etiler kiralık ev aranıyor ise bu durumda da bütçe belirlenmeli ve belirli bir bütçenin üzerinde olan evler seçenekler arasından çıkartılmalıdır. Eğer bütçe miktarı evin durumuna göre esneklik gösterebilecek şekilde ise en iyi şartlarda çıkabilecek en yüksek nokta maksimum değer olarak verilmeli ve evler fiyat sıralamasına göre aşağıdan yukarı sıralanarak seçime hazır hale getirilmelidir.

İlk iki aşama geçildikten ve filtreler uygulandıktan sonra daha evin iç özellikleri ile ilgili kriterlere geçilebilir. Eğer ev bir aile için kiralanacak ve uzun süreli oturulacak ise evin kullanışlı olması ve iç tasarımı oldukça önemlidir. Evin iç kısmı ile ilgili ilk dikkat edilmesi gereken durum oda sayısıdır. Oda sayısı evde kaç kişi yaşayacak kaçı yetişkin kaçı çocuk bunları ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Buna göre tercih edilecek evin metrekaresi ve oda sayısı yeterli olmalıdır. Alan konusunda da gerekli kriter belirlendikten sonra evdeki boya badana ihtiyacı, tadilat ihtiyacı ve temizlik ihtiyacı ev sahibi ve kiracı ile karşılıklı görüşmeler ile sonuca bağlanır ve karar aşamasına geçilir.

Ev Tutarken Melek Saraçer İle Görüşün

Etiler kiralık ev arama ve tutma sürecinizde hem ev arama kısmını hızlandırmak hem de kritelerinize uygun evin istediğiniz muhitte bulunmasını sağlamak için çalışan firmalar mevcuttur. Bu firmalar aynı zamanda evin durumu ile ilgili size görüşlerini de bildirecekler ve işinizi kolay hale getireceklerdir. Etiler ve beşiktaşda kiralık ev isterseniz arama yapmanız yeterli…

 

 


Etiketler : , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565