Yayın tarihi : Kategoriler : Blog, Emlak Haberleri, Genel, Uncategorized

2019’da metroyla değerlenecek bölgeler ; Ulaşım kolaylığı, yaşamak amaçlı veya yatırım için konut sahibi olmayı düşünenlerin en çok aradığı özelliklerin başında geliyor. Ulaşım noktalarına yakınlık söz konusu konutun emlak değerini artırırken, aynı zamanda yatırımcısına kısa vadede kazanç sağlayabiliyor. Kiraya verilmesi durumunda ise kiracı bulması, diğer konutlara oranla daha hızlı gerçekleşebiliyor.

Ulaşım kolaylığı özelliğine sahip konutlar metro, metrobüs, tramvay gibi raylı ulaşım araçlarına, otobüs duraklarına, ana yollara, iskelelere yakın konumda yer alıyor.

Peki İstanbul’da 2019 yılında ulaşım projesi planlarında yer alan ve emlak değeri artacak bölgeler hangileri olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında tamamlanacak metro hatlarının geçeceği bölgeleri açıkladı. Emlak fiyatlarına doping etkisi yapacak yeni metro hatlarının bulunacağı bölgeleri ve bu bölgelerdeki emlak fiyatlarını Zingat.com Bölge Raporu verilerinden yararlanarak araştırdık. İşte bugün ortalama 100 metrekarelik bir konut satın alınması durumunda bir yıl sonra emlakta prim yapacak bölgeler…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı içerisinde öncelikli üç hatta metro projesini hayata geçirecek: Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı, Dudullu-Bostancı ve Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli metro hatları. Söz konusu üç yeni metro hattından Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı ve Dudullu-Bostancı hatlarının ilk ve son duraklarının yer alacağı bölgelerdeki emlak fiyatları ve analizi, Zingat.com Bölge Raporu’nda şu şekilde detaylandırılıyor.

BAKIRKÖY

Bakırköy satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1,48 artış gösterdi. Bakırköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 9 bin 99 TL olurken, geri dönüş süresi ise 30 yıl olarak hesaplanıyor.

Bakırköy ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 682 bin 425 TL ile 1 milyon 137 bin 400 TL arasında değişiyor.

BAĞCILAR KİRAZLI

İstanbul’un Bağcılar ilçesinin Kirazlı bölgesinde satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,48 artış gösterdi. Kirazlı mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 100 TL olurken, geri dönüş süresi 23 yıl olarak hesaplanıyor.

Bağcılar’ın Kirazlı Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 232 bin 505 TL ile 387 bin 500 TL arasında değişiyor.

DUDULLU

İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı Dudullu iki bölgeye ayrılıyor: Yukarı Dudullu ve Aşağı Dudullu.

Yukarı Dudullu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,83 artış gösterdi. Yukarı Dudullu mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 556 TL olurken, geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanıyor. Yukarı Dudullu Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 266 bin 711 TL ile 444 bin 500 TL arasında değişiyor.

Aşağı Dudullu’da ise satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,34 artış gösterdi. Aşağı Dudullu mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 542 TL olurken, geri dönüş süresi ise 22 yıl. Aşağı Dudullu’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 265 bin 637 TL ile 442 bin 700 TL arasında değişiyor.

BOSTANCI

Bostancı satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0,43 azalış gösterdi. Bostancı mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 6 bin 79 TL olurken, geri dönüş süresi ise 26 yılı buluyor. İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 455 bin 896 TL ile 759 bin 800 TL arasında değişiyor.

 

 


Etiketler : ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565