2.el Konutlarda Sahte Tapu Uyarısı


Yayın tarihi : Kategoriler : Blog, Emlak Haberleri

Türkiye’deki ilk ve tek online gayrimenkul açık arttırma platformu tapu, günümüzde ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük problemi olan sahte tapu uyarıları ile rehberlik ediyor. Tahmin ettiğinizden çok daha farklı şekillerde sahte tapu ile ev satışlarının yapıldığını söyleyebiliriz.

Online gayrimenkul tapu aracılığıyla, sahte tapuların önlemini alabilirsiniz.

Sahte Tapu Hakkında

Mağdur edilmemeniz için sahte tapular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Birikimlerinizi değerlendirmek istemeniz halinde ev önemli bir fikirdir. Ancak bu fikrin hayata geçirilmesi noktasında, mutlaka tapular hakkında bilgi sahibi olarak emin adımlarla ilerlemelisiniz.

Tapu internet sitesinin kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin, bireyleri sahte tapulara karşı uyarmaktadır. Kullanıcılara yardımcı olacağı düşünülen sahte tapu ipuçları; Emre Erşahin tarafından şu şekilde açıklanmıştır…

“Düzenlenen sahte evraklarla gayrimenkul satışına teşebbüs ediliyor. Son dönemde tahrif edilmiş tapularla karşılaşmaya başladık. Mal sahipleri ve lisanslı eksperlerin tapu bilgilerini sorgulama yetkisi bulunuyor. Taşınmaza ait malik bilgisi, ada parsel bilgileri, net alanı, borç bilgileri, haciz ve ipotek bilgileri araştırılmalı, ilgili belediyelerden iskan raporu, numarataj belgesi alınarak gayrimenkulün doğruluğu kontrol edilmeli. Satışa sunulan tüm gayrimenkullerin ekspertiz raporlu olması nedeniyle bilgiler önceden kontrol ediliyor ve gayrimenkulle ilgili tüm bilgiler sitemizde açıkça yer alıyor. Alıcılar bilgi şeffaflığı sayesinde herkese açık bir şekilde tekliflerini iletebiliyor. Böylece katılımcılar, gelen tekliflerini tüm açıklığıyla görebiliyor ve spekülasyonların önüne geçiliyor. tabu sitesi üzerinden satılan tüm gayrimenkuller ekspertiz raporlu olduğu için gayrimenkulle ilgili sorunlu bir nokta varsa bu durum ilanlarda mutlaka belirtiliyor. tabu sitesi gayrimenkul alım ve satım işlemlerini şeffaf ve güvenilir kılacak önemli uygulamaları hayata geçirdi.”

Aynı zamanda Erşahin, tapu satışlarında profesyonel destek almasının da önemli olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum :

Son Yazılar

Arşivler

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 444 9 565